Jaar 2 van het 1000-bomenplan: 350 nieuwe bomen voor Sassenheim
Sassenheim krijgt er dit najaar ongeveer 350 bomen bij. In oktober starten we met het aanleggen van de groeiplaatsen. Vanaf eind november worden de bomen geplant. Op de kaart van het 1000-bomenplan is te zien waar de nieuwe bomen komen en welke boomsoorten worden geplant.
Goede groeiplek belangrijk
Een boom heeft voldoende ruimte, voedingsstoffen en zuurstof nodig om gezond te groeien. Daarom richten we voor iedere boom een geschikte groeiplaats in. In woonwijken en andere verharde gebieden vervangen we waar nodig de bestaande ondergrond door speciale bomengrond of bomenzand. Zo krijgen bomen een goede start en kunnen ze uitgroeien tot sterke, gezonde exemplaren.
Bomen verspreid door Sassenheim
De nieuwe bomen komen op verschillende plekken in het dorp. Zo worden bomen geplant op schoolpleinen, in woonwijken, op bedrijventerreinen en in parken en andere groenstructuren. Op meerdere locaties maakt verharding plaats voor groen.
Bijzonder is dat ongeveer 35 bomen een plek krijgen in verhard gebied. Hiervoor zijn extra maatregelen nodig om een goede groeiplaats te creëren. Ook worden 25 bomen geplant op schoolpleinen. Daarmee krijgen deze locaties meer groen, schaduw en verkoeling.
Op weg naar 1000 extra bomen
Het project 1000 extra bomen in Teylingen loopt drie jaar. In 2025 zijn al ruim 300 bomen geplant in Warmond. Na Sassenheim volgt in 2027 Voorhout. Met de aanplant in Sassenheim zijn we goed op weg naar 1000 extra bomen in de gemeente.
De werkzaamheden voor de groeiplaatsen duren tot eind november. Daarna planten we de bomen bij geschikt weer, met als doel alles voor de kerstvakantie af te ronden.
Meer informatie
Kijk voor meer informatie en de kaart met plantlocaties op de projectpagina.